مقایسه دوربین مدار بسته و دوربین IP

مقایسه دوربین مدار بسته و دوربین IP


اگر برای خرید در بازار دوربین مداربسته برای خانه یا محل کار خود استفاده می کنید ، از اصطلاحات مثبت استفاده می کنید “دوربین نظارت، “و”دوربین IP. “برای انتخاب دوربین دیجیتال مناسب برای سیستم امنیتی خود ، باید از هر یک از این انواع شناخته شده دوربین آگاه باشید – تنظیمات ، محدودیت ها ، مزایا و موارد دیگر.

در زیر برخی موارد برجسته آورده شده است که به شما کمک می کند بین “نصب دوربین IP” و “نصب دوربین مدار بسته” بهترین گزینه برای شما باشد.

دوربین مدار بسته

دوربین های مدار بسته علاوه بر این به عنوان دوربین های آنالوگ شناخته می شوند و سیگنال های ضبط شده ویدئویی را در یک ساختار آنالوگ به DVR متصل می کنند. از آنجا که هشدارها به صورت الکتریکی ارسال می شوند ، هر دوربین دیجیتال آنالوگ در جامعه دوربین های مدار بسته باید به طور فیزیکی به استفاده از کابل های کواکسیال به DVR متصل شود.

سیستم های دوربین امنیتی IP

دوربین های IP دوربین های ویدئویی دیجیتالی هستند که تصاویر ویدئویی گرفته شده را با استفاده از شبکه لپ تاپ متصل به اینترنت منتقل می کنند. کیفیت بهتر تصویر ، امکان اتصال به انواع دوربین های موجود در جامعه و قابلیت های برتر ضبط از جنبه های جذاب دوربین IP است.

نصب و پیکربندی

سیستم های دوربین IP از پروتکل اینترنت برای کار استفاده می کنند و دوربین مدار بسته بر روی سیستم آنها کار می کند.

دوربین های دستگاه های امنیتی IP از NVR (Network Video Recorder) استفاده می کنند. از آنجا که هر یک از NVR ها و دوربین های موجود در شبکه در اینترنت صحبت می کنند ، دیگر نیازی به سیم کشی فیزیکی برای اتصال این دستگاه ها نیست.

از طرف دیگر ، دوربین های مدار بسته آنالوگ به یک DVR نیاز دارند که فیلم های ضبط شده را در یک دستگاه دشوار ضبط می کند. برای راه اندازی سیستم دوربین مدار بسته ، دوربین ها و DVR باید با استفاده از کابل های کواکسیال متصل شوند.

تفاوت فنی بین نظارت تصویری و دوربین IP

تفاوت اصلی بین دوربین های IP و دوربین های مدار بسته عملکرد دوربین های دیجیتال IP در شبکه شماست. می تواند سیمی یا بی سیم باشد. آنها معمولاً از لپ تاپ ها با استفاده از ورود مستقیم گزارش های IP خود استفاده می کنند. و از جنبه دیگری ، دوربین های مدار بسته بر روی دستگاه خودشان متصل به DVR با کابل کار می کنند.

تفاوت در قابلیت های بی سیم بین دوربین مدار بسته و دوربین IP

واقعیت این است که ساختارهای Wi-Fi آنالوگ به دلیل سیاست های دولت مربوط به فرکانس های آنالوگ و قدرت سیگنال ، خیلی خوب کار نمی کنند. در نتیجه ، دستگاه های مختلف Wi-Fi و حتی لامپهای فلورسنت می توانند سیگنال ویدئویی را مختل و تحریف کنند.

ساختار دوربین های IP برای کار در شبکه Wi-Fi بسیار مناسب است. اکنون آنها مستعد ابتلا به انواع مشابه تداخلی نیستند که بر همتایان آنالوگ آنها تأثیر می گذارد ، بنابراین در صورت تمایل می توانید به راحتی تغذیه محل اقامت را از مناطق دورتر مشاهده کنید.

اختلاف قدرت بین دوربین مدار بسته و دوربین IP

دوربین های محافظ IP حداقل به سیم کشی نیاز دارند. از PoE (برق از طریق اترنت) استفاده می کند و نیازی به کابل های قوی تر ندارد. از این کابل می توان برای انتقال کانالهای صوتی دو طرفه نیز استفاده کرد.
از طرف دیگر ، دوربین های مدار بسته به دو کابل جداگانه احتیاج دارند ، یکی برای منبع تغذیه و دیگری برای انتقال اطلاعات.

تفاوت در کیفیت تصویر و فیلم بین دوربین مدار بسته و دوربین IP

دوربین IP از ضبط تصاویر مگاپیکسلی با وضوح بیش از حد برتر است. بیشترین پیکسلی که می توان با استفاده از دوربین های آنالوگ ایجاد کرد 0.4 مگاپیکسل و 10 مگاپیکسل با استفاده از دوربین های IP است. دقیقاً مانند عکس هایی که با دوربین های دیجیتال گرفته می شوند ، پیکسل اضافی کیفیت تصویر را بالاتر می برد.

رمزگذاری بین دوربین مدار بسته و دوربین IP

شاخص های آنالوگ را نمی توان رمزگذاری کرد ، به طور کلی ، این بدان معنی است که دیدن سیگنال برای چشم های ناخواسته آسان تر است.
بسیاری از دوربین های IP دارای رمزگذاری داخلی هستند ، بنابراین اطلاعات شما از ابتدا تا انتها ایمن تر است.

تفاوت قیمت بین دوربین مدار بسته و دوربین IP

دوربین های IP قیمت های فوق العاده بالایی نسبت به دوربین های آنالوگ دارند. یکی از دلایل اصلی این است که دوربین های IP مگاپیکسل بزرگتری دارند. اما بسیار مهم است که بدانید پتانسیل بیش از حد مگاپیکسل می تواند فضای زیادی را اشغال کرده و فضای بیشماری از دوربین های آنالوگ را اشغال کند. بنابراین در این حالت دوربین های IP می توانند مقرون به صرفه تر باشند.

سایر وبلاگ های مرتبط

نکات و راهنمایی های نصب دوربین مدار بسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *