دوربین های امنیتی HD چیست؟

دوربین های امنیتی HD چیست؟

دوربین های امنیتی HD چیست؟


اگر تا به حال برای یک دوربین امنیتی خرید کرده اید ، ممکن است دوربین هایی را ببینید که با کیفیت HD یا کیفیت بالا تبلیغ می شوند. اصطلاح HD می تواند برخی افراد را گیج کند زیرا آنها از کاری که دوربین با وضوح بالا انجام می دهد مطمئن نیستند. آیا HD برای نوع خاصی از دوربین ها یا فقط برای هر دوربینی با وضوح خوب اعمال می شود؟ اگر همین سال ها را پرسیدید ، به خواندن ادامه دهید.

MP در برابر دوربین های امنیتی HD

وضوح تصویر هر دوربین را می توان با توجه به تعداد پیکسل های تشکیل دهنده هر تصویر تعیین کرد. دوربین های با وضوح بالاتر پیکسل بیشتری دارند ، به این معنی که تصاویر آنها واضح تر و واضح تر به نظر می رسند. دوربین های با وضوح پایین پیکسل کمتری دارند و تصاویری مبهم ایجاد می کنند. وضوح را می توان بر حسب مگاپیکسل (MP) یا تعداد پیکسل (p) ارتفاع اندازه گیری کرد. برای محاسبه تعداد کل پیکسل ها ، باید عرض را در ارتفاع ضرب کنید. به عنوان مثال ، یک دوربین 2MP دارای عرض 1920p و ارتفاع 1080p خواهد بود. اگر این دو عدد را با هم ضرب کنید ، در مجموع 2.073،600 p بدست خواهید آورد. این رقم تقریباً 2 میلیون پیکسل یا 2 مگاپیکسل است ، بنابراین می توان گفت که این دوربین دارای رزولوشن 2MP یا 1080p است ، زیرا ارتفاع این تعداد پیکسل بسیار زیاد است.

حالا که دانستیم منظور MP چیست ، HD چگونه در آن جای می گیرد؟ همانطور که قبلا ذکر شد ، هر عکس از پیکسل تشکیل شده است. دوربین های MP به دوربینی گفته می شود که حداقل 1 میلیون پیکسل یا 1 مگاپیکسل داشته باشد. در حال حاضر بالاترین MP که وجود دارد 10MP است. دوربین های امنیتی HD زیر مجموعه MP است. HD فقط برای دوربین های امنیتی اعمال می شود که رزولوشن 720p (1MP) یا 1080p (2MP) دارند. برخی از تولیدکنندگان هستند که هر دوربین با کیفیت بالا را به عنوان HD علامت گذاری می کنند ، اما این اصطلاح معمولاً فقط برای این 2 وضوح اختصاص دارد. هر دوربین MP HD نیست ، بلکه همه دوربین های امنیتی HD MP هستند ، زیرا همه آنها معیارهای داشتن حداقل 1MP را دارند.

سیستم های آنالوگ HD

توجه به این نکته مهم است که اصطلاح HD معمولاً به جای IP با سیستم های آنالوگ همراه است. در گذشته ، وضوح دوربین های آنالوگ با تعداد خطوط افقی تصویر ، TVL اندازه گیری می شد. هنگامی که دوربین های IP تولید می شدند ، مزیت اصلی آنها این بود که قادر به ضبط در MP بودند ، این به معنای وضوح بالاتر و تصاویر واضح تر بود. اما با پیشرفت تکنولوژی ، تولیدکنندگان توانستند دوربین های جدید HD تولید کنند که این دوربین های آنالوگ بودند که با کیفیت 720p (1MP) یا 1080p (2MP) ضبط می شوند.

به لطف توسعه HD ، دوربین های آنالوگ از نظر وضوح تصویر اکنون با برخی دوربین های IP هم تراز هستند. این بدان معناست که افراد دیگر لازم نیست بین استفاده از یک سیستم آنالوگ ساده با وضوح پایین یا یک سیستم پیچیده IP با وضوح بالا یکی را انتخاب کنند. HD بهترین هر دو جهان است. این ترکیبی از وضوح بالا و سادگی سیستم های آنالوگ است.

مثل همیشه ، در صورت داشتن س moreال بیشتر دریغ نکنید با ما تماس بگیرید. می توانید با ما با شماره 877-926-2288 تماس بگیرید یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما تماس بگیرید
فیس بوک
یوتیوب
اینستاگرام
LinkedIn
وبلاگ Tumblrدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *