در مورد دوربین های حرارتی – 2MCCTV

در مورد دوربین های حرارتی – 2MCCTV

در مورد دوربین های حرارتی – 2MCCTV


ترموفرمینگ را می توان در سناریوهای مختلف استفاده کرد. شرکت های انرژی و آب و برق می توانند از آن استفاده کنند تا ببینند خانه ها از طریق شکاف پنجره ها و درها می توانند گرما را از دست بدهند. بالگردهای پلیس از آن برای شناسایی و ردیابی مظنونان در شب استفاده می کنند. ردیاب ها می توانند از آن برای شناسایی طوفان و طوفان استفاده کنند. همچنین می تواند در زمینه پزشکی برای کنترل تب و تشخیص بیماری ها و اختلالات مختلف مورد استفاده قرار گیرد. زنگ های امنیتی خانه مانند Ring Doorbells نیز می توانند از آن استفاده کنند.

تصویر حرارتی چیست؟

تصویربرداری حرارتی نوعی تصویر از دوربین است که به شما امکان می دهد حرارت یک شی as را هنگام تابش سوژه مشاهده کنید. می توان از دوربین های حرارتی برای ثبت دمای اجسام مختلف در قاب استفاده کرد. این به هر دما سایه خاصی از یک رنگ مشخص را اختصاص می دهد. با این کار می توانید میزان گرما را در مقایسه با اجسام اطراف خود ببینید.

دمای سردتر معمولاً رنگ بنفش ، آبی یا سبز را نشان می دهد. علاوه بر این ، دمای گرمتر سایه های قرمز ، زرد یا نارنجی را نشان می دهد. بنابراین ، فرد یا شیئی که دمای بیشتری دارد به دلیل تفاوت رنگ برجسته خواهد شد. برخی از دوربین های حرارتی ممکن است به جای آن از مقیاس خاکستری استفاده کنند. بیشتر بالگردهای پلیس از مقیاس خاکستری استفاده می کنند ، بنابراین مظنونان بیشتر از دیگران برجسته می شوند.

ترموفرمینگ چگونه کار می کند؟

دوربین های تصویربرداری حرارتی با گرفتن و شناسایی سطوح مختلف نور مادون قرمز دما را تشخیص می دهند. شما نمی توانید این نور را با چشم غیر مسلح مشاهده کنید ، اما اگر شدت آن کافی باشد می توانید آن را به عنوان گرما احساس کنید.

هر جسم نوع دیگری از اشعه مادون قرمز را ساطع می کند و به این ترتیب گرما منتقل می شود. اگر دست خود را روی چیزی گرم مانند آتش نگه دارید ، اشعه مادون قرمز زیادی منتشر می کند و گرما به دست شما منتقل می شود. به عنوان مثال ، تنها نیمی از انرژی خورشیدی به عنوان نور مرئی ساطع می شود. بقیه نور مادون قرمز و ماوراlet بنفش است. هرچه سر بیشتر جسم ساطع شود ، اشعه مادون قرمز نیز بیشتر می شود. دوربین های حرارتی این تابش را می بینند و آن را به تصویری تبدیل می کنند که از طریق رنگ چشم می توانیم ببینیم. همانطور که دوربین های دید در شب می توانند نور مادون قرمز نامرئی را گرفته و آن را به تصویری تبدیل کنند که می توانیم ببینیم.

چندین دستگاه اندازه گیری کوچک در داخل محفظه حرارتی وجود دارد. این دستگاه ها اشعه مادون قرمز موسوم به میکروبولومتر را ضبط می کنند. از اینجا ، میکروبولومتر دما را اندازه گیری می کند و پیکسلی را تنظیم می کند که رنگ مناسب باشد. به همین دلیل اکثر دوربین های حرارتی در مقایسه با تلویزیون های مدرن و نمایشگرهای دیگر وضوح کمی دارند. وضوح خوب برای دوربین حرارتی 440 6 640 است.

تفاوت آن با دید در شب چیست؟

از نظر فنی ، تصویربرداری حرارتی را می توان نوع دیگری از دید در شب نامید. به عنوان مثال ، در بالگردهای پلیس ، دید در شب با گرما یک مزیت است. دلیل این امر این است که به راحتی می تواند بین یک فرد و سایر محیط تمایز قائل شود. این امر باعث می شود که مظنونان در تاریکی و همچنین در روز روشن ، هنگامی که ممکن است شخصی با محیط اطراف خود ادغام شود ، ورزش کنند. با این حال ، بیشتر دوربین های تصویربرداری حرارتی به طول موج های نور مادون قرمز متکی هستند. دوربین دید در شب معمول شما معمولاً طول موج های مادون قرمز کوتاه تری را ضبط می کند و ساخت آن ارزان تر است. دوربین های حرارتی توانایی گرفتن طول موج های طولانی تر از نور مادون قرمز را دارند ، که به آن امکان می دهد گرما را تشخیص دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *