اصول سیستم نظارت تصویری آنالوگ برای مبتدیان

اصول سیستم نظارت تصویری آنالوگ برای مبتدیان

اصول سیستم نظارت تصویری آنالوگ برای مبتدیان


اگر در مورد سیستم های نظارتی مبتدی هستید ، ممکن است دشوار باشد که از اصطلاحات پیچیده پیچیده استفاده کنید تا درک کنید که چه چیزی نیاز دارید. سیستم های دوربین مداربسته یک سرمایه گذاری هستند و هر بار که سرمایه گذاری می کنید ، می خواهید مطمئن شوید که برای خرید محصولات مناسب با هدف خود درک کافی دارید. برای شروع آشنایی با مفاهیم دوربین مداربسته ، همه چیزهایی را که باید درباره ابتدایی ترین سیستم دوربین مدار بسته ، یعنی سیستم مداربسته آنالوگ ، بدانید ، بررسی خواهیم کرد.

تنظیمات اساسی سیستم نظارت تصویری آنالوگ

این نمودار نحوه عملکرد اصلی سیستم نظارت تصویری آنالوگ را نشان می دهد. دوربین های آنالوگ دارای یک لنز و یک سنسور تصویر هستند که آنچه را که اتفاق می افتد ثبت می کند. این تصاویر به صورت سیگنال های ویدئویی هستند که سپس از طریق کابل های کواکسیال به یک DVR خارجی منتقل می شوند (دوربین های آنالوگ از DVR استفاده می کنند) که این سیگنال های ویدئویی را به فرمت دیجیتال تبدیل می کند. اصولاً دوربین های آنالوگ آنچه مشاهده می شود را ضبط می کند و کابل های کواکسیال این اطلاعات را به DVR منتقل می کنند که این اطلاعات را به فیلم دیجیتالی تبدیل می کند که در مانیتور نمایش داده می شود.

سیستم نظارت تصویری آنالوگ نوعی سیستم نظارتی است که از دوربین های آنالوگ استفاده می کند. در تنظیمات اولیه سیستم مداربسته آنالوگ ، هر دوربین آنالوگ از طریق کابل های کواکسیال به منبع تغذیه و DVR متصل می شود. سپس DVR با کابل HDMI یا VGA به یک نمایشگر متصل می شود. برخی DVR ها وجود دارند که می توانند با کابل کواکسیال به مانیتور متصل شوند ، اما این معمولاً فقط در سیستم های قدیمی دیده می شود.

اتصال چندین دوربین آنالوگ

اگر می خواهید بیش از یک دوربین آنالوگ در سیستم خود داشته باشید ، فرایند کار بسیار ساده است. تنها کاری که شما باید انجام دهید اتصال هر دوربین آنالوگ به DVR با کابل های کواکسیال است. بنابراین اگر 4 دوربین دارید ، مانند نمودار قبلی به 4 کابل کواکسیال برای اتصال آنها به یک DVR نیاز دارید. فقط اطمینان حاصل کنید که از DVR استفاده می کنید که می تواند میزان دوربین مورد نظر برای افزودن را کنترل کند. DVR های مختلف تعداد مشخصی کانال (دوربین) دارند که می توانند شامل شوند. نوع دوربین نباید مهم باشد به شرطی که دوربین آنالوگ و سازگار با DVR باشد. فقط بخاطر داشته باشید که هر دوربینی را که اضافه کنید باید به برق متصل شود. DVR همچنان با یک کابل به نمایشگر متصل می شود.

تنظیم دسترسی از راه دور

تنظیمات اصلی آنالوگ سیستم نظارت تصویری امکان دسترسی از راه دور را ندارند. برای تنظیم دسترسی از راه دور ، باید سیستم خود را به یک شبکه متصل کنید. انجام این کار بسیار ساده است. در پشت هر DVR یک پورت اترنت قرار دارد و تمام کاری که شما باید انجام دهید اتصال DVR به روتر / مودم با کابل اترنت است. هنگامی که سیستم شما به شبکه متصل شد ، می توانید دوربین های خود را از طریق اینترنت مرور کنید.

کابل های آنالوگ

اگر می خواهید یک سیستم نظارت تصویری آنالوگ ایجاد کنید ، اطمینان حاصل کنید که از کابل های مناسب برای بهترین عملکرد استفاده می کنید.

همانطور که قبلاً گفته شد ، دوربینهای آنالوگ با استفاده از کابلهای کواکسیال به DVR متصل می شوند. کابل های کواکسیال وظیفه انتقال سیگنال های ویدئویی را بر عهده دارند. یک کابل کواکسیال رایج کابل RG59 یا کابل فقط ویدئو است. این کابل دارای یک هسته مسی جامد است که سیگنال ویدئویی را از دوربین به DVR منتقل می کند. با این حال ، بسیاری از مردم استفاده از کابل های سیامی با سیستم های نظارت تصویری آنالوگ را انتخاب می کنند. به آنها کابلهای سیامی گفته می شود زیرا در دو طرف متصل ساخته شده اند. اگرچه دو طرف به هم متصل شده اند ، شما می توانید هنگام نصب آنها را به راحتی جدا کنید. یک طرف آن کابل کواکسیال برای انتقال سیگنال ویدیویی از دوربین به DVR است. در طرف دیگر دو سیم نازک برای برق یا برق وجود دارد. این طرف کابل همان چیزی است که دوربین ها را به منبع تغذیه متصل می کند.

اگر دوربین های خود را فقط با استفاده از کابل RG59 به DVR متصل می کنید ، باید یک کابل برق جداگانه برای اتصال دوربین ها به منبع تغذیه استفاده کنید. از کابل های سیامی بیشتر برای سیستم های نظارت تصویری آنالوگ استفاده می شود زیرا کابل ویدئو و کابل برق به هم متصل هستند. تمام کارهایی که کاربر باید انجام دهد این است که دو طرف را در دو انتهای خود جدا کند تا کابل ها را به پورت های مربوطه خود وارد کند ، وسط آن را متصل کنید. این روش راحت تر و مرتب تر به نظر می رسد.

اگرچه استفاده از کابل های سیامی آسان تر است ، اما مواردی وجود دارد که اجرای کابل های جداگانه بهتر خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر دوربین های دور از منبع تغذیه را نصب می کنید ، می خواهید سیم کشی جداگانه را به یک دستگاه DVR نزدیک آن برسانید. هرچه دوربین از DVR دورتر باشد سرعت انتقال فیلم کندتر است. با استفاده از کابل های جداگانه می توانید دوربین ها را از منبع تغذیه دورتر ، اما به DVR نزدیکتر نصب کنید. برای کابل سیامی ، منبع تغذیه و DVR باید تقریباً مسافت یکسانی داشته باشند ، زیرا طول کابل باید یکسان باشد.

اتصالات کابل آنالوگ

برای اتصال کابل ها به درگاه های دوربین های آنالوگ و DVR ، باید از اتصالات کابل استفاده کنید. 3 نوع اتصال برای سیستم های نظارت تصویری آنالوگ وجود دارد: BNC ، DIN و RCA.

کانکتور BNC

از بین 3 نوع کانکتور ، کانکتور BNC بیشترین استفاده را می کند زیرا یک استاندارد صنعتی است. ویژگی آنها با سیستم قفل منحصر به فردشان است که باعث می شود کابل کواکسیال به طور ایمن وارد پورت ها شود. اتصالات BNC برای مسافت حداکثر 300 فوت مناسب هستند و مکانیسم قفل کردن تضمین می کند که کابل برای تهیه فیلم ثابت قطع نمی شود. با این حال ، این اتصالات فقط با کابل های کواکسیال قابل استفاده هستند ، زیرا فقط می توانند فیلم را انتقال دهند. این به این معنی است که شما برای اتصال دوربین به منبع تغذیه باید یک اتصال سیم دیگر داشته باشید. پرکاربردترین کانکتور برای این کانکتور 12 ولت DC است. علاوه بر این ، اتصالات BNC نمی توانند صدا را انتقال دهند ، بنابراین برای این کار باید کابل دیگری را اجرا کنید.

اتصال RCA

اگر تاکنون کنسول تلویزیون یا بازی ویدیویی راه اندازی کرده اید ، ممکن است از قبل با اتصالات RCA آشنا باشید. از این اتصالات برای انتقال تصویر و صدا بین دستگاه ها استفاده می شود. کابل زرد برای فیلم است ، در حالی که کابل های سیاه / سفید و قرمز برای صدا است. اگرچه در سایر لوازم الکترونیکی رایج است ، اما وقتی صحبت از سیستم های نظارت تصویری می شود به همان نسبت اتصالات BNC معمول نیستند. آنها همچنین محدودتر هستند ، زیرا فقط برای مسافت حداکثر 180 فوت مناسب هستند. مانند اتصالات BNC ، آنها به یک کابل برق جداگانه احتیاج دارند اما از مزیت پشتیبانی صدا برخوردار هستند.

اتصال DIN

اتصالات DIN با پین های داخلی کوچک مشخص می شوند که به صورت دایره ای مرتب شده اند. اتصالات DIN بسته به مدل می توانند 4 تا 6 پایه داشته باشند. هر پین یک هدف خاص دارد ، مانند انتقال فیلم ، انتقال صدا و موارد دیگر. مانند اتصالات BNC ، آنها برای مسافت حداکثر 300 فوت مناسب هستند ، اما دستگاههایی که از اتصالات DIN استفاده می کنند بی نظیر هستند. دوربین هایی که از اتصالات DIN استفاده می کنند نباید به منبع تغذیه جداگانه متصل شوند ، زیرا آنها از DVR متصل برق دریافت می کنند. این بدان معنی است که فقط یک کابل وجود دارد که دوربین را به DVR متصل می کند. با این حال ، اتصالات DIN به اندازه اتصالات BNC معمول نیستند ، بنابراین یافتن سیستم هایی که از این مورد استفاده می کنند دشوار است. علاوه بر این ، پایه های داخلی از سازنده به سازنده دیگر متفاوت است ، بنابراین شما نمی توانید دستگاه های سازنده های مختلف را مخلوط کنید.

بسته بندی کردن

ممکن است انواع مختلفی از سیستم دوربین مدار بسته آنالوگ وجود داشته باشد ، اما این اساسی ترین تنظیمات و اجزای سازنده است. اگر در فن آوری مهارت کافی ندارید و می خواهید اولین سیستم امنیتی خود را نصب کنید ، سیستم های آنالوگ مکان خوبی برای شروع هستند ، زیرا کاملاً ساده و واضح هستند. امیدواریم این راهنما اصول اولیه را برای شما فراهم کرده و سردرگمی را برطرف کند. اگر هنوز به کمک نیاز دارید ، دریغ نکنید با یکی از مشاوران ما تماس بگیرید.

مثل همیشه ، در صورت داشتن س moreال بیشتر دریغ نکنید با ما تماس بگیرید. می توانید با ما با شماره 877-926-2288 تماس بگیرید یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما تماس بگیرید
فیس بوک
یوتیوب
اینستاگرام
LinkedIn
وبلاگ Tumblrدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *